Bugün Yapılacak Yatırım Yarına Güvencedir

Hakkımızda - MFT Sanayi Sitesi

    You are currently here!
  • Home
  • Hakkımızda

Biz Kimiz?

60 Yıllık Tecrübe

Firmamız 2010 yılında; 1962 yılından beri faaliyette ve geçmişinde yüksek ihracat madalyaları dahil, sayısız iş tecrübesi olan aile şirketinin devamı olarak yaratılmış değerlerin ve tecrübenin 3.kuşağa devri sebebiyle kurulmuştur.

Ankara ve Türkiye genelinde yüksek kalitesiyle tanınmış Dünyanın en iyilerinden biri olan BLU Giyim markasının sahibi MFT Turizm Giyim San ve Tic Ltd Şti , aynı zamanda Koç Grubunun Turizm Şirketi SETUR A.Ş. ‘nin; 10 yıldır tüm SETUR acentaları içinde en yüksek satışı gerçekleştiren acentalığını da yapmaktadır.

60 yıllık iş tecrübemizle; Türkiye’nin en hızlı gelişen Sanayi ve Ticaret Merkezi olmak yolunda büyük gelişme ve istikbal vaad eden Konya ilimizde yatırım yapmaya karar verdikten sonra; MFT Sanayi ve Lojistik Merkezimizin kurulmakta olduğu arazi 163.000 m2 olarak 2018 yılında Öz kaynak kullanılarak satın alınmıştır.

2020 yılı Mayıs ayına kadar İmar çalışmaları sürmüş, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Karatay Belediyesi nezdinde gerçekleştirilen işlemler sonucunda arazimizin imarı tamamlanmıştır. İmar çalışmalarından sonra Arazimizin ortasından 25 metre, Çevre Yolu cephesinden 15 metre genişliğinde caddeler geçirilmiş, yeşil alanlar ayrılmış %49 kayıpla 68.813 m2 ve 13.986 m2 olmak üzere 2 ayrı parsel arsa olarak tescil edilmiştir. 0,60 yoğunluk tescili doğrultusunda yapılan işyerlerinden sonra her işyerinin konumuna göre çeşitli büyüklükte tapularına dahil açık alanları vardır. Ayrıca her işyeri ,Sanayi ve Lojistik Merkezimiz ortasından geçen caddemiz dahil tüm bina dışı alanlara eşit oranda hissedardır.